Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 13:26   Güncelleme : 09-07-2021 13:26

100.YIL COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü, düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı

100.YIL COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü, düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı. 
Kutlama töreni Bayburt Ortaokulu bahçesinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Sentetik Zeminli Semt Sahasında devam eden etkinliklerde Halk oyunları gösterileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları çeşitli dallardaki sportif gösterilerini sergiledi ve Gençlik Merkezi Müzik Kulübü müzik dinletisini gerçekleştirdi.

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü kutlamalarına, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Davut Balibaşa, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Adem KÖSE, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gösterilerin ardından yurt içi ve yurt dışındaki yarışmalarda derece elde eden sporcuları Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Davut Balibaşa altın ile ödüllendirdi.

Tören Gençlik Merkezi Resim Kulübünün sergisinin gezilmesi ile sona erdi.