Gündem
Giriş Tarihi : 29-05-2021 11:23   Güncelleme : 29-05-2021 11:23

Bayburt Belediyesi: Abdulkadir Nişancı, Vefatının 2. Yılında Kabri Başında Anıldı

2019 yılında Soğanlı Dağı’nda karla mücadele çalışmalarını görüntülerken geçirdiği elim kaza sonucu hayatını kaybeden Abdulkadir Nişancı’nın vefatının üzerinden iki yıl geçti

Bayburt Belediyesi: Abdulkadir Nişancı, Vefatının 2. Yılında Kabri Başında Anıldı

2019 yılında Soğanlı Dağı’nda karla mücadele çalışmalarını görüntülerken geçirdiği elim kaza sonucu hayatını kaybeden Abdulkadir Nişancı’nın vefatının üzerinden iki yıl geçti.

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi ve Anadolu Ajansı Bayburt Muhabiri Abdulkadir Nişancı, vefatının 2. yılında Söğütlü köyündeki mezarı başında anıldı. 

Basın camiası içerisinde yıllarca hizmet veren Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, törende yaptığı konuşmada, Abdulkadir Nişancı’nın meslektaşı olduğunu söyledi.

Başkanımız Pekmezci, Abdulkadir Nişancı’yı işini bir disiplin içerisinde iyi yapan biri olarak her zaman hayırla yad ettiğini belirterek, “Bayburt’umuzun tanıtımına güzel katkılar sunmuş bir kardeşimizdi. Örnek bir gazeteciydi. Mukadderat diyoruz, başka bir şey diyemiyoruz. Babasına, eşine, çocuklarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileklerimi tazeliyorum.  Aynı zamanda Abdulkadir kardeşimizi arama çalışmalarında, JÖAK Timinde görev yaparken akıntıya kapılarak Şehit olan Astsb. Mustafa Gidergelmez ve Uzm. Çvş. Eyüp Kapaklıkaya’yı şehadetlerinin ikinci yılında rahmet ve dua ile yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni Cami İmam Hatibi Enis Aslan’ın Kuran Kerim okuması ve dua etmesi ile anma töreni son buldu.

Söğütlü köyündeki anma törenine, Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, AK Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Zafer Sel, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Okutmuş, Abdulkadir Nişancı’nın eşi Çiğdem Nişancı, kızları Serra Beyza ve Zeynep Nilay Nişancı, babası Nafiz Nişancı, gazeteciler Burhanettin Okumuş, Seyfullah Kaya, Beşir Kelleci ve Tuğba Yardımcı katıldı.