Gündem
Giriş Tarihi : 26-06-2021 05:11   Güncelleme : 26-06-2021 05:11

Bayburt Belediyesi: Aile Yaşam Merkezi’nden Kan Bağışı Bilgilendirme Eğitimi

Belediyemiz Aile Yaşam Merkezi ve Türk Kızılay’ı Bayburt Şubesi işbirliği ile kadınlara yönelik olarak kan bağışı bilgilendirme eğitimi düzenlendi

Bayburt Belediyesi: Aile Yaşam Merkezi’nden Kan Bağışı Bilgilendirme Eğitimi

Belediyemiz Aile Yaşam Merkezi ve Türk Kızılay’ı Bayburt Şubesi işbirliği ile kadınlara yönelik olarak kan bağışı bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

Türk Kızılay’ı Doğu Anadolu Bölge Kan Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Turgay Burul tarafından verilen eğitime Belediye Başkanımız Sayın  Hükmü Pekmezci, Başkan Yardımcımız Süreyya Türkmenli,  belediye meclis üyelerimiz Meryem Kılıç ve Ayşegül Aydın, Kızılay Bayburt Şube Başkanı Hümeyra Çelik, Hukuk İşleri Müdürümüz Berna Erengil, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Beyza Uçurum ile Bayburtlu kadınlar katıldı.

Eğitim öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanımız  Hükmü Pekmezci “ Bugün Kızılay Kan Merkezinden çok değerli bir arkadaşımız burada sizlere bu konularla ilgili yeteri kadar bilgi aktaracak. Hayatın her döneminde insan hayatını yakından ilgilendiren kan bağışı konusu hassas bir konu. Gerçekten bugün çevremize baktığımız zaman kendi içimizden birilerinin hayatını direkt olarak etkileyen kan konusunda çok duyarlı olmak zorundayız. Kan bağışında kendi parçanızdan bir şeyler verirken diğer taraftan bazılarını da hayat bağladığınızı unutmamamız gerekir.  Kan bağışında hassas olmamız gerektiğini ve doktor beyinde anlattıklarını yakinen takip ettiğimiz zaman ne kadar doğru bir iş yaptığımızı göreceğiz diye düşünüyorum.  Allah bizleri kana ihtiyacı olacak konuma getirmesin. Ama getirdiği zamanda bize düşen en iyi şekilde tedbirlerimizi alarak elimizden geldiği kadar yardımcı olmak zorunda olduğumuzun bilincinde olmalıyız.” İfadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Turgay Burul tarafından kan bağışının önemi konusunda katılımcılara eğitim verildi.

Program sonrası  tüm katılımcılar Bayburt’ta bulunan Kızılay Kan Bağışı Aracına giderek kan verdiler.