Gündem
Giriş Tarihi : 29-05-2021 03:12   Güncelleme : 29-05-2021 03:12

Bayburt Belediyesi: Belediye Personelimizden Ağaç Dikme Etkinliği

Belediye çalışanlarımızın tamamının katılımıyla yeşil bir gelecek için ağaç dikme etkinliği düzenlendi

Bayburt Belediyesi: Belediye Personelimizden Ağaç Dikme Etkinliği

Belediye çalışanlarımızın tamamının katılımıyla yeşil bir gelecek için ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Belediye Başkan Yardımcılarımız Süreyya Türkmenli ile Nesimuttin Selçuk, birim müdürlerimiz, Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri ve bütün belediye personelimizin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte yüzlerce ağaç toprakla buluştu.

Kaleardı Dede Paşa Şehir Parkı’ndan başlayan ağaç dikme etkinliği, Şingah Mahallesi’nde orta refüjlerde ve parklarda devam etti. Esentepe Mahallesi’nde de 10 ila 15 yaş arası ağaçları toprakla buluşturan belediye çalışanlarımız, Saklı Cennet Tatil Köyü’nde ağaç dikme etkinliğini noktaladı. Yeşil bir Bayburt için gün boyu canla başla çalışan belediye personelimiz tarafından yüzlerce ağaç toprakla buluşurken keyifli anlarda gözlerden kaçmadı.

Personelimizle birlikte etkinliğe katılan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, yeşil bir gelecek için güzel ve örnek bir etkinliğe imza attıklarını belirterek, “Ağaç dikim çalışmalarımıza belediye personelimizi de dâhil ederek elimizde bulunan ağaçları toprakla buluşturmaya devam ediyoruz. Orman Genel Müdürlüğümüzden aldığımız bütün ağaçların dikimini gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda ağaç sayısını artırarak şehrimizi daha yeşil bir ortama kavuşturmanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.