Gündem
Giriş Tarihi : 09-05-2021 21:12   Güncelleme : 09-05-2021 21:12

Bayburt Belediyesi: Belediyemiz Şehit Annelerini Unutmadı

Belediyemiz, Anneler Günü’nde şehitlerimizin emaneti olan kıymetli ailelerini unutmadı

Bayburt Belediyesi: Belediyemiz Şehit Annelerini Unutmadı

Belediyemiz, Anneler Günü’nde şehitlerimizin emaneti olan kıymetli ailelerini unutmadı.

Bayburt şehir merkezinde ikamet eden şehit ailelerini ziyaret eden belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehit annelerine ve yakınlarına Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’nin selam ve sevgisini iletti. Ziyaretlerde şehit ailelerine çeşitli hediyeler takdim edilirken duygu dolu anlar yaşandı.

Kovit-19 salgını nedeniyle şehit aileleri için risk oluşturmamak adına ziyaretlere katılamayan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’nin talimatıyla harekete geçen zabıta ekiplerimiz, evlerine kadar gittikleri şehit ailelerine çeşitli hediyeler takdim etti. Ekiplerimiz, Anneler Günü’nü kutlarken Başkan Pekmezci’nin şehit ailelerine selam ve sevgilerini iletti.

Şehit ailelerine “her zaman yanınızdayız” mesajını veren Belediye Başkanımız Pekmezci konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Annelerimiz bizim baş tacımızdır. Şehit annelerine karşı ayrı bir hassasiyetimiz ve sorumluluğumuz vardır. Arkadaşlarımız bugün Bayburt şehir merkezindeki şehit ailelerini ziyaret ederek fedakâr annelerimizin, Anneler Günü’nü kutladı. Onlar bize, bu vatana canını veren kahramanlarımızın emanetidir. Bu vesile ile vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anarken, şehit annelerimizin nezdinde tüm annelerimizin “Anneler Gününü” kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyor, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan 

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında da şu ifadelere yer verdi:

“Annelerimiz, sevgi ve şefkat dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla bizleri hayata hazırlayan, ömür boyu bizlere yol gösteren, iyi ve kötü günümüzde her zaman yanımızda sonsuz fedakârlıklarını esirgemeyen, koruyucu meleklerimizdir.

Yaşanabilir, mutlu ve huzurlu bir toplumun temeli sevgidir. Sevginin ise en büyük kaynağı, sınırsız hoşgörü, karşılıksız emek ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve yaşamları süresince bizleri korumak için kol kanat geren annelerimizdir.

Cenneti annelerin ayakları atlına seren bir dinin mensupları olarak onların bize sunmuş oldukları sonsuz sevgi ve fedakârlıkları unutmamalıyız. Bizim için ömrünü adayan annelerimize layık hayırlı evlatlar olmaya çalışmalı ve onlardan öğrendiğimiz sevgiyi, şefkati doyasıya onlarla paylaşmalı ve yaşamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle;  fedakârlık ve sabırla dünyanın en yüce görevlerinden birini hiçbir karşılık beklemeden yerine getiren annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, tüm annelerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum.”