Gündem
Giriş Tarihi : 20-05-2021 20:23   Güncelleme : 20-05-2021 20:23

Bayburt Belediyesi: Belediyemizden 19 Mayıs Coşkusu

102 sene önce bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da Milli Mücadele’nin fitilini ateşlediği gün olan 19 Mayıs coşkuyla kutlanıyor

Bayburt Belediyesi: Belediyemizden 19 Mayıs Coşkusu

102 sene önce bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da Milli Mücadele’nin fitilini ateşlediği gün olan 19 Mayıs coşkuyla kutlanıyor.

Koronavirüs salgınının gölgesinde geçirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Bayburt’ta da coşku içinde kutlanıyor.

Belediyemiz tarafından organize edilen konvoyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkulu bir şekilde kutlanması sağlandı. Belediyemize ait halk otobüslerinden oluşan konvoy, Saat Kulesi’nden başlayarak marşlar eşliğinde şehir turu gerçekleştirdi. Şehrin en ücra yerleşim yerlerine kadar giden konvoy, vatandaşlarımızın büyük bir ilgisiyle karşılaştı. Bayraklarla süslenen balkonlardan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuna katılan vatandaşlarımızın sevgi gösterileri gözlerden kaçmadı.

Belediyemizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği şehir turu atan konvoyla sınırlı kalmadı. Cumhuriyet Caddesi’ni baştan sona bayraklarla süsleyen Belediyemiz, aynı zamanda Bayburt’un tarihi sembollerinden Saat Kulesi’ne, Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafları ışıklandırdı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşku içerisinde kutlanması için çeşitli etkinliler düzenlenirken tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayburt’ta da saatler 19.19’u gösterdiğinde İstiklal Marşı okundu. Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci de İstiklal Marşı’nı gençlerle birlikte Saat Kule Meydanı’nda söyledi.