Eğitim
Giriş Tarihi : 16-07-2021 02:03   Güncelleme : 16-07-2021 02:03

Bayburt Üniversitesinden ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Etkinlikleri

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ülke çapında düzenlenen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında; Bayburt Üniversitesi tarafından, bir dizi program düzenlendi

Bayburt Üniversitesinden ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Etkinlikleri
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ülke çapında düzenlenen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında; Bayburt Üniversitesi tarafından, bir dizi program düzenlendi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği darbe girişimi, kalkışmanın beşinci yıl dönümünde hafızalardaki tazeliğini koruyor. O gece yaşanan dehşet anları ilk günkü canlılığını korurken; Cumhurbaşkanlığı himayesinde ülke çapında düzenlenen etkinliklerle şehitler yâd edilip, milletçe verilen demokrasi mücadelesi yeniden hatırlanıyor.

Bayburt Üniversitesi Kültür Merkezi Sanat Galerisinde düzenlenen ve açılışı Bayburt Valisi Cüneyt Epcim tarafından yapılan ‘15 Temmuz’ temalı fotoğraf ve resim sergisinde; Bayburt Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan kolaj, video art, dijital düzenleme ve afiş çalışmalarının yanı sıra darbe teşebbüsü gecesinde Anadolu Ajansı objektiflerine yansıyan 40 fotoğraf da yer aldı. 

Sergi ziyaretinin hemen ardından, 15 Temmuz şehitlerinden Mustafa Karasakal’ın isminin verildiği Tiyatro Salonunun açılışına geçildi.