Ekonomi
Giriş Tarihi : 15-06-2022 18:02

İŞ GARANTİLİ KARİYER FUARI

Tuzla Belediye tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Kariyer ve İstihdam Fuarı başlıyor. 16-17-18 Haziran tarihleri arasında Tuzla Marina Kapalı Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek fuara 250 firma katılım sağlayacak.

İŞ GARANTİLİ KARİYER FUARI

İşveren ile iş arayan vatandaşları buluşturan Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi, yıl boyunca gerçekleştirdiği istihdam desteği çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. 16-17-18 Haziran tarihleri arasında iş arayan vatandaşlar, işveren ile Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Fuarı’nda bir araya geliyor. Kariyer söyleşileri ve çeşitli etkinliklerin de bulunacağı fuar 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaretçilerini kabul edecek. 2021 yılının kasım ayında gerçekleştirilen 4’üncü Kariyer ve İstihdam Fuarı’nda 15 bin iş arayan vatandaş işe yönlendirilirken bu sene 20 bin iş arayan vatandaşın işe yönlendirilmesi hedefleniyor. Açılış programı sonrasında Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve firmalar arasında Tuzla’daki 12 Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden bu yıl mezun olacak 1126 lise son sınıf öğrencisine okul sonrası iş garantisi sağlayacak protokol fuar kapsamında imzalanacak.

“1126 GENCİMİZE İŞ GARANTİSİ SAĞLAYAN PROTOKOLÜ FUAR KAPSAMINDA İMZALANACAK”

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı: “Genç, dinamik, üretken bir nüfusumuz var. Hem bu nüfusun hem ülkemizin en önemli gündemi; iş, aş, istihdam. Pek çok faaliyetimizin gerekçesi bu hususlarda, ilçemizi, şehrimizi, ülkemizi ileriye taşımak. Bu konuda çok iş yaptık, yapıyoruz. Fuarımız bu işlerden birisi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, 12 Meslek Lisesi’nden 1126 gencimize iş garantisi sağlayan protokolü fuar kapsamında imzalanacak. İş, aş, istihdam için işimizi sıkı tutuyoruz, tutmaya devam edeceğiz.”