Eğitim
Giriş Tarihi : 20-12-2021 16:44   Güncelleme : 20-12-2021 16:44

Öğrencilerimiz, Pegasus Tesislerinde Eğitim Aldı

Öğrencilerimiz, Pegasus Tesislerinde Eğitim Aldı

Öğrencilerimiz, Pegasus Tesislerinde Eğitim Aldı
Üniversitemiz Demirözü Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü öğrencileri, Pegasus Hava Yolları’nın eğitim merkezinde uygulamalı eğitim aldılar.

Ulaştırma Hizmetleri Bölümü öğrencilerimizin Kabin Eğitimi, Demirözü Meslek Yüksekokulumuz ile Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde,  İstanbul’da Pegasus’a ait eğitim merkezinde şirket eğitmenleri tarafından gerçekleştirildi.

Kabin eğitimine; Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı öğrencilerimizin yanı sıra Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanımız Öğr. Gör. Cihan Gökçe ve bölüm hocalarımız Öğr. Gör. Dr. Tuğba Yıldız, Öğr. Gör. Alper Abca ve Öğr. Gör. Yunus Yücel katıldı.

Oldukça heyecanlı geçen eğitimde kabin hizmetleri bölümü öğrencilerimiz, acil durumlarda neler yapacaklarını gerçekçi simülatörlerde deneyimlediler. Öğrencilerimize simüle edilmiş yolcu kabinlerinde; gökyüzünde bir risk halinde, denize ya da karaya zorunlu inişte yaşanabilecek olası durumlar canlandırılarak, yolcuların kurtarılması için neler yapacakları uygulamalı olarak gösterildi.

Merkezde gerçekleştirilen eğitim kapsamında kabin içi yolcu bilgilendirme, yönlendirme ve servis tekniklerinin incelenmesiyle birlikte ‘Kabin Acil Durum Eğitim Aracı’ ile kabin içi yangın ve yangın söndürme, uçak acil iniş ve pas geçme prosedürleri, kokpit ve kabin kapı uygulaması, oksijen maskesi uygulaması, karaya ve suya acil iniş, acil çıkış prosedürü ve slide tahliye senaryoları uygulaması yapılarak acil müdahale teknikleri incelendi.

Bunun yanında suya acil iniş sonrası bota biniş ve kurtarma senaryoları uygulanarak kabin görevlisi için gerekli olan acil durum eğitimleri verildi.