Eğitim
Giriş Tarihi : 03-12-2021 06:43   Güncelleme : 03-12-2021 06:43

Öğrencilerimizden Kan Bağışı

Öğrencilerimizden Kan Bağışı

Öğrencilerimizden Kan Bağışı
Üniversitemiz, Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında kan bağışı kampanyası düzenledi.

Spor Bilimleri Fakültesi öğretim elemanlarımızdan Öğr. Gör. Dr. Üstün Türker öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik, Bâbertî Külliyemiz Spor Bilimleri Fakültesinde yapıldı. Düzenlenen kampanyaya akademisyenler ve öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. 

Üniversitemiz ile Türk Kızılay Erzurum ve Bayburt Şube Başkanlıkları iş birliğiyle gerçekleşen kan bağışı etkinliğine Genel Sekreterimiz Nazmi Karabulut,  Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Çetin Yaman, Genel Sekreter Yardımcımız Cuma Aytemur, akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz katıldı. 

“İyilik Kanımızda Var” sloganıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğine katılanlara teşekkür eden Dekan Yaman, kan bağışının önemine dikkati çekerek “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencilerimiz Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında çok önemli bir etkinlik düzenliyorlar. ‘Kan bir gün hepimize lazım olabilir’ cümlesini hiç unutmamalıyız. Toplumsal sorumluluk bilinci ile hareket ederek kan verme konusunda duyarlılığın artırılmasına destek olan öğrencilerimizi, akademik ve idari personelimizi tebrik ediyorum.” dedi.