Eğitim
Giriş Tarihi : 02-12-2021 20:40   Güncelleme : 02-12-2021 20:40

Öğrencilerimize TÜBİTAK Programları Proje Yazma Eğitimi Verildi

Öğrencilerimize TÜBİTAK Programları Proje Yazma Eğitimi Verildi

Öğrencilerimize TÜBİTAK Programları Proje Yazma Eğitimi Verildi
Proje ve bilimsel yayın sayısında sürdürülebilir bir artış hedeflenen Üniversitemizde, öğretim elemanlarının ardından öğrencilere yönelik de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Programları proje yazma eğitimleri verildi. 

Sağlık Bilimleri Fakültemiz tarafından, üniversitemizde öğrenim gören ön lisans, lisans öğrencilerine yönelik, 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında verilen proje yazma eğitimleri tamamlandı.

Dede Korkut Külliyemiz Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonunda, Sağlık Bilimleri Fakültesi akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Yardımcımı ve aynı zamanda Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül başkanlık etti. 

Üniversitelerden bir akademik danışman eşliğinde öğrencilerin araştırma yapmaya teşvik edilmesi amacıyla yapılan programın açılış konuşması Rektör Yardımcımız Bülbül tarafından yapıldı. Rektör Yardımcımız Bülbül; “Proje kültürü, öğrencilerin kendi kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlaması, beraberinde geniş ufuklar açarak yarınlarındaki hayalleri için bir köprü rolü oynaması nedeniyle büyük önem taşımaktadır.” dedi. Proje süreci boyunca akademik danışmanlığı yürüterek, katkı sağlayacak olan Sağlık Bilimleri Fakültesi akademisyenlerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Eğitim programı kapsamında, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Fatma Cebeci tarafından ‘2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’na ilişkin; başvuru rehberi, başvuru formları, proje süreçlerine ait detaylar ve başvuruda uyulması gereken hususlar ile ilgili  bilgilendirme sunumu yapıldı. Ardından, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Bülent Bayraktar tarafından ise TÜBİTAK projelerinde proje mantığı, özgünlük, çarpan ve yaygın etkilerinin belirlenmesi konularında bilgiler aktarıldı.

2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı bilgilendirme toplantısı, soru cevap kısmının ardından sona erdi.