Eğitim
Giriş Tarihi : 11-06-2021 01:26   Güncelleme : 11-06-2021 01:26

Rektör Türkmen, Çelik Köprü Yarışmasında Türkiye Üçüncüsü Olan Öğrencileri Kabul Etti

Bu yıl 14

Rektör Türkmen, Çelik Köprü Yarışmasında Türkiye Üçüncüsü Olan Öğrencileri Kabul Etti
Bu yıl 14.’sü düzenlenen Uluslararası Çelik Köprü Yarışması’nda, Türkiye üçüncüsü olan Bayburt Üniversitesi öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen’i makamında ziyaret ettiler. 

Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Külliyesi Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete, İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinden Emre Eller, Ramazan Can Özcan, Onur Elik, Ömer Kandemir ve Onur Eribol katıldı. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Türkmen; “Düzenlenen köprü yarışmasında; estetik, özgünlük, yükleme, kurulum ve ağırlık kategorilerinde başarılı olarak üçüncülük elde eden kıymetli öğrencilerimizi ve hocalarımızı tekrar kutluyorum. Bütün öğrencilerimizin, ihtiyaç duydukları her alanda her zaman yanlarında olacağız. Onların gelişimi için yürütülen bütün çalışmaları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz.” dedi. 

Üniversite yönetiminin öğrenci projelerini önemsediğini ve yarışmalara katılımı teşvik ettiğini vurgulayan öğrenci ekibi ise desteklerinden ve kabullerinden dolayı Rektör Türkmen’e teşekkürlerini ilettiler. Emeklerinin karşılığı olarak ödül kazanmanın kendilerini oldukça mutlu ettiğini ifade ettiler. Bundan sonraki çalışmalarına da daha büyük bir motivasyon ve özveri ile devam edeceklerini sözlerine eklediler.