Eğitim
Giriş Tarihi : 01-06-2021 04:59   Güncelleme : 01-06-2021 04:59

Rektör Türkmen’den Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesine Kitap Bağışı 

Adalet Bakanlığı ile Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan ‘Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü’ kapsamında, tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yürütülen kitap bağışı kampanyasına Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof

Rektör Türkmen’den Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesine Kitap Bağışı 
Adalet Bakanlığı ile Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan ‘Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü’ kapsamında, tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yürütülen kitap bağışı kampanyasına Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen de destek verdi.

Kampanya çerçevesinde Bayburt’ta Türk Dünyası Parkı ve Adalet Sarayında olmak üzere iki adet kitap bağış standı oluşturuldu. Amacı hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmaları, kütüphaneleri etkin olarak kullanabilmeleri ve daha fazla kitaba erişim sağlayabilmeleri olarak belirtilen kampanyaya Rektör Türkmen de kitap bağışında bulundu.

Etkinliğe; Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Bıçakcı, Adalet Komisyonu Başkanı Oğuzhan Bilgin, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İl Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ramazan Yiğit, Cezaevi Müdürü Ferhat Bilgin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu, ceza infaz kurumu yetkilileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Türk Dünyası Parkı ve Adalet Sarayında açılan stantlara, 16 Haziran 2021 tarihine kadar kitap bağışı yapılabilecek.