Eğitim
Giriş Tarihi : 10-11-2021 17:48   Güncelleme : 10-11-2021 17:48

Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen, Atatürk’ü Anma Günü Etkinliklerine Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen, Atatürk'ü Anma Günü Etkinliklerine Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen, Atatürk’ü Anma Günü Etkinliklerine Katıldı
Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Bayburt’ta düzenlenen törenlere katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83. yıl dönümünde Bayburt’ta törenlerle anıldı. Bayburt Saray Bahçasında düzenlenen törende, Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve Garnizon Komutanı Topçu Albay Zekeriya Tosun ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ nedeniyle Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu gerçekleştirdi.

Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 09.05’te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşı okundu. Vali Cüneyt Epcim, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Garnizon Komutanı Topçu Albay Zekeriya Tosun, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin hazır bulunduğu tören, Atatürk Anıtı yanındaki Türk bayraklarının yarıya indirilmesiyle sona erdi. Atatürk’ü anma programı Üniversitemiz Bâbertî Külliyesinde düzenlenen etkinliklerle devam etti.

Bâbertî Külliyemiz Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda gerçekleştirilen ikinci program ise Milli Eğitim Müdürlüğü adına Bayburt Fen Lisesi tarafından düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti.  Şiir ve müzik dinletisi, oratoryum ve sinevizyon sunumu ile devam eden program ödül töreninin ardından son buldu.