Eğitim
Giriş Tarihi : 08-01-2022 09:55   Güncelleme : 08-01-2022 09:55

Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen ve Üniversite Üst Yönetimimiz, Öğrenci Topluluklarımız ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen ve Üniversite Üst Yönetimimiz, Öğrenci Topluluklarımız ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen ve Üniversite Üst Yönetimimiz, Öğrenci Topluluklarımız ile Bir Araya Geldi
Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen ve üniversite üst yönetimimiz, üniversitemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren öğrenci topluluklarımızın akademik danışmanları, başkanları ve üyeleriyle bir araya geldi.

Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen ve üniversite üst yönetimimiz; Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımızın bünyesinde faaliyetlerini sürdüren öğrenci topluluklarımızın hem taleplerini dinlemek, hem de gösterdikleri çabaları istişare etmek amacıyla Kültür Merkezimizde yer alan öğrenci yemekhanesinde bir araya geldi. Programa; Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen’in yanı sıra Rektör Yardımcılarımız, dekanlarımız, daire başkanlarımız, müdürlerimiz, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı. 

Program kapsamında, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız tarafından öğrenci topluluklarının faaliyetlerine yönelik yapılan bilgilendirme sunumunun ardından Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen de öğrenci topluluklarının önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi. 

Öğrenci topluluklarını çok önemsediklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen, “Öğrencilerimizin sosyal hareketliliklerini ve etkileşimlerini artırmak bizler için oldukça önemli. Bu kapsamda öğrenci topluluklarımızı ve faaliyetlerini çok önemsiyoruz. Bugün itibariye toplam 95 öğrenci topluluğumuz oldu. 4 bin 154 öğrencimiz ise bu topluluklara kayıt yaptırdı. Bu rakamlar hedeflediğimiz rakamlara çok yakın ve bizler için memnuniyet verici.” dedi. 

Öğrencilerin ders dışı zamanlarını iyi değerlendirebilmeleri gerektiğini vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen; “Üniversiteyi daha önceki eğitim-öğretim hayatından farklı kılan, öğrencilerin içinde bulundukları eğitim ortamına katkılarıdır. Bu açıdan öğrencilerimizin özellikle topluluk çatısı altında gerçekleştirdikleri kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılmaları da oldukça önemli. Bu durumun üniversitemizde gelişimi ve yaygınlaşması için elimizdeki kaynakları da kullanarak çok zengin bir sosyal etkileşim oluşturabiliriz. Bu sosyal etkileşimin bir tarafında eğlence içerikli faaliyetler olabileceği gibi diğer bir tarafında ise öğrencilerimizin kişisel ve mesleki anlamda kendilerini geliştirmeye yönelik faaliyetlerde olmalıdır.”ifadelerini kullandı. 

Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen kültürel, sanatsal, sportif etkinliklerin üniversiteye değer kattığını dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen; “Yapılan anlamlı ve güzel işlerin sürekliliğini sağlamak ve önümüzdeki döneme dair istişarelerde bulunmak için böyle bir toplantıda bir araya geldik. Topluluk faaliyetlerini özellikle bahar döneminden itibaren daha düzenli bir yelpazede görmek istiyoruz. Bu ara tatil döneminde sizlerden istirhamımız önümüzdeki sürece ilişkin özellikle üniversitemiz ve şehrimizi de içine alan faaliyetler üzerine düşünmeniz olacaktır. Bunun sonucunda bizlerde elimizden gelen desteği sizlere sunalım. Neticesinde el birliği ile hem şehrimiz hem de üniversitemize geniş bir faaliyet takvimi sunalım. Bu doğrultuda bizlerde öğrenci konseyimizle birlikte, öğrenci topluluklarımızın faaliyetlerini daha kapsamlı bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için yeni birimleri devreye sokacağız. Özellikle kültür merkezimizde birçok özellikli birimi de öğrenci topluluklarımızın hizmetine sunacağız.” ifadelerini dile getirdi. 

Öğrencilerimizin taleplerinin de dinlendiği toplantıda ayrıca öğrencilerimiz tarafından yöneltilen sorular da Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen tarafından yanıtlandı.