Eğitim
Giriş Tarihi : 05-11-2021 01:09   Güncelleme : 05-11-2021 01:09

Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencilerimizden Karma Resim Sergisi

Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencilerimizden Karma Resim Sergisi

Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencilerimizden Karma Resim Sergisi
Üniversitemiz, Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri tarafından ‘Sanatın İzinde’ başlıklı karma resim sergisi düzenleniyor.

Açılışını, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’in yaptığı sergiye Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, dekanlarımız, akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz katıldı.  

COVID-19 salgını tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirilen sergide Resim Bölümü öğrencilerimiz tarafından hazırlanan; kahramanlar ve Bayburt temalı desen ve atölye çalışmalarının yanı sıra atık malzemelerden oluşturulan çalışmalar yer alıyor. 

Programda kısa bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen; “Serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Güzel eserlerin ortaya çıkmasına katkıda bulunan akademisyen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Öğrencilerimizin kısa sürede kat ettikleri mesafeyi sergiyi gezerken gözlemleme imkanımız oldu. Hem atölye çalışmalarını hem de atık malzemelerden yapılan çeşitli eserlerin uygulamasını gördük. Öğrencilerimizin kendilerini ne derecede geliştirdiklerini hep beraber müşahade ettik. Bundan da çok büyük memnuniyet duyduk. İnşallah Bayburt Üniversitesi olarak geleceğin sanatçılarını hem şehrimize hem ülkemize kazandıracağız. Bu noktada öğretim elemanlarımızın fedakarca çalışmalarına da şahitlik ediyoruz. Bu tür sanatsal faaliyetlerin üniversitemizle birlikte şehrimize de katkı sunacağını düşünüyorum. Bu tür çalışmaların üniversite olarak şehrimize katkı noktasında önayak olmasını temenni ediyorum.” dedi. 

Sergi açılışının ardından Rektör Türkmen tarafından katılımcılara teşekkür belgesi takdim edildi. 

Yaklaşık elli çalışmanın sanatseverlerle buluşturulduğu sergi, 04-08 Kasım 2021 tarihleri arasında Sanat ve Tasarım Fakültesi Sergi Salonunda ziyaret edilebilecek.