Eğitim
Giriş Tarihi : 02-06-2021 03:50   Güncelleme : 02-06-2021 03:50

TRT Erzurum Radyosunda ‘Bayburt Üniversitesinde Uzaktan Eğitim Süreci’ Konuşuldu

TRT Erzurum Radyosunda yayınlanan ‘Doğunun Sesi’ programında, ‘Bayburt Üniversitesinde Uzaktan Eğitim Süreci’ konuşuldu

TRT Erzurum Radyosunda ‘Bayburt Üniversitesinde Uzaktan Eğitim Süreci’ Konuşuldu
TRT Erzurum Radyosunda yayınlanan ‘Doğunun Sesi’ programında, ‘Bayburt Üniversitesinde Uzaktan Eğitim Süreci’ konuşuldu.

Bayburt Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Betül Gıdık, programa canlı bağlantı yöntemi ile katılarak programın sunucusu Hande Zeynep Şengül’ün sorularını yanıtladı. Bayburt Üniversitesinde pandemi sürecine dair alınan tedbirler, uzaktan öğretim faaliyetleri ile öğrenci ve öğretim elemanlarına sağlanan destekler, yeni normalleşme sürecinde Bayburt Üniversitesi ve bu süreçteki bilimsel çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Programın başında, Bayburt Üniversitesi hakkında kısa bir bilgilendirme yapan Dr. Öğr. Üyesi Gıdık; Bayburt Üniversitesinin, akademik ve fiziki anlamda her geçen yıl büyüdüğüne ve gelişmeye devam ettiğine değindi. Bayburt Üniversitesinin sağlam ve gelişmiş alt yapısının yanında sürece yönelik bütün tedbirleri hızlı ve titizlikle uygulaması sayesinde, bir hafta içerisinde uzaktan eğitime başladığını vurguladı. Bayburt Üniversitesinin her konuda yeterli alt yapıya sahip olduğunun altını çizerek, yeni normalleşmelere de hızlı uyum sağlandığını söyledi. Önümüzdeki dönemde daha sağlıklı ve daha verimli çalışmalar için gerekli hazırlıkların da tamamlandığını dile getirdi.

Bayburt Üniversitesinin genç, dinamik ve kendi kendine yetebilen bir üniversite olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Gıdık; “ Üniversitemiz, yerel hizmetlerin yanı sıra artık ulusal alanlarda da hizmet vermektedir. Yakın zamanda, Türk yükseköğretimine yön veren Üniversiteler Arası Kurul’da önemli bir görev alan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mutlu Türkmen, spor bilimleri alanını temsil eden tek üyedir. Böylece üniversitemizin, Türk yükseköğretimine daha aktif bir şekilde hizmet verdiğini söyleyebiliriz.

Uzaktan eğitim araştırma merkezimiz, birçok farklı alt yapıyı birlikte kullanarak ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeylerde uzaktan eğitime verimli bir şekilde devam edebilmemizi sağlamaktadır. Uzaktan eğitim sürecinde derslerin aksatılmadan sürdürülmesinin yanı sıra konferans, söyleşi, webinar ve seminer gibi birçok faaliyeti de gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile uzaktan eğitime hızla adapte olmamızı sağlayan tüm idari ve akademik personelimizi de özverili çalışmalarından dolayı tebrik etmek isterim.

Üniversitemizin teknolojik ve dijital alt yapısının güçlü olması, kapalı alanlarının, dersliklerinin, sosyal yaşam alanlarının geniş ve ferah olması, külliyelerde dinlenme ve rekreatif alanların önemli yere sahip olması gibi imkânlar üniversitemize büyük avantajlar sağlıyor. Bundan dolayı önümüzdeki dönemde tercih yapacak öğrenciler, gönül rahatlığı ile üniversitemizi tercih edebilirler.

Pandeminin olumsuzluklarını fırsata çevirerek, çevrim içi etkinliklerimiz ile daha geniş kitlelere hitap etmemizde en büyük destekçimiz olan Sayın Rektörümüze ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunmak isterim. Sizlere de nazik davetiniz için teşekkür ederim.” dedi.