Eğitim
Giriş Tarihi : 16-12-2021 18:30   Güncelleme : 16-12-2021 18:30

Üniversite Üst Yönetimimiz Engelli Öğrenci Temsilcileri ile Kahvaltıda Buluştu

Üniversite Üst Yönetimimiz Engelli Öğrenci Temsilcileri ile Kahvaltıda Buluştu

Üniversite Üst Yönetimimiz Engelli Öğrenci Temsilcileri ile Kahvaltıda Buluştu
Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen ile birlikte Üniversitesi üst yönetimimiz, Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrenci temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. 

Üniversitemiz Konukevi Kahvaltı Salonunda düzenlenen programa, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Prof. Dr. Metin Uçurum, Genel Sekreterimiz Nazmi Karabulut, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Çetin Yaman, Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Murat Kul, Kurumsal İletişim Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Ümit Yıldırım, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanımız Rüştü Yıldırım ile şube müdürleri, Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrenci temsilcileri katıldı.

Düzenlenen kahvaltı programında öğrencilerle yakından ilgilenen Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen, her zaman engelli vatandaşlarımızın, üniversitemizde görev yapan engelli personellerimizin ve eğitimlerine devam eden engelli öğrencilerimizin yanında olduklarını belirtti.

Bayburt Üniversitesi olarak her zaman engelli öğrenci ve personellerin sorunlarını dinleyip çözüm bulma noktasında gayret içinde olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen, erişilebilir kampüsler inşa ederek engellilerin üniversitedeki tüm imkânlardan, sosyal alanlardan, açık ve kapalı mekânlardan rahatlıkla yararlanmasını sağladıklarını ve düzenlemeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kendilerine gösterilen ilgiden ötürü oldukça mutlu olduklarını dile getiren engelli öğrenci temsilcilerimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen başta olmak üzere üniversite yönetimimize teşekkürlerini ilettiler.