Eğitim
Giriş Tarihi : 17-02-2022 02:11   Güncelleme : 17-02-2022 02:11

Üniversitemiz Akademik Kadrosu Gelişmeye Devam Ediyor

Üniversitemiz Akademik Kadrosu Gelişmeye Devam Ediyor

Üniversitemiz Akademik Kadrosu Gelişmeye Devam Ediyor
Üniversitemizin farklı birimlerinde görev yapan yedi öğretim üyemizin doçentlik başvuruları, YÖK-  Üniversitelerarası Kurulu (ÜAK) tarafından başarı ile sonuçlanarak, kendileri doçent unvanını almaya hak kazandılar.

Bayburt Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Mete Yusuf Ustabulut, Mühendislik Fakültesi Mekanik Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Ömer Can, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi İsmail Dursunoğlu, Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Ali Rıza Ağ, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Yeni Çağ Tarihi Anabilim Dalı’dan Dr. Öğr. Üyesi Gazi Özdemir, Dr. Öğr. Üyesi Esat Aktaş ile Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı’ndan, Dr. Öğr. Üyesi Cem Özkurt, ÜAK doçentlik jürisi tarafından başarılı görülerek doçentlik unvanını aldılar. 

Öğretim üyelerimizi gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, almış oldukları unvanların, kendileri, üniversitemiz ve yükseköğretim camiası için hayırlı olması temennisiyle çalışmalarında başarılar diledi.