Eğitim
Giriş Tarihi : 19-02-2022 05:25   Güncelleme : 19-02-2022 05:25

Üniversitemiz Öğrencilere Hizmette Gelişimini Arttırmaya Devam Ediyor

Üniversitemiz Öğrencilere Hizmette Gelişimini Arttırmaya Devam Ediyor

Üniversitemiz Öğrencilere Hizmette Gelişimini Arttırmaya Devam Ediyor
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Türkiye’deki 193 üniversitenin, 2020 verileri doğrultusunda genel değerlendirmesinin yapıldığı  “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2021” yayımlandı.

Üniversitemizin de içerisinde yer aldığı “2021 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu” sonuçları değerlendirildiğinde Üniversitemizin bölgedeki ve ülke genelindeki tırmanışını devam ettirmesinin yanı sıra öğrencilere hizmeti iyileştirme ve geliştirme kapsamında yapmış olduğu çalışmaların sonuçları da net bir şekilde görüldü. Üniversitemiz, öğrenci başına düşen e-yayın sayısının en yüksek olduğu üniversiteler sıralamasında yerini aldı. Bu kategoriye göre öğrenci başına düşen ortalama elektronik yayın sayısı 55 iken Üniversitemiz 100 ve üzeri e-yayın düşen üniversiteler arasında ikinci sırayı aldı. 

Rapor sonuçlarını değerlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, öğrencilerimize daha iyi imkânlar sunabilmenin mutluluk yarattığını, her şey öğrencilerimiz için düşüncesiyle yol aldıklarını ve sürekliliğinin sağlanması adına çalışmaların devam edeceğini ifade etti. Üniversitemizin önümüzdeki yıllarda çok daha güzel yerlere geleceğini de sözlerine ekleyen Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “Öğrencilerimiz için daha iyi standartları sağlamaya devam edeceğiz.” dedi. Bu süreç doğrultusunda emeği geçen herkese teşekkürlerini sunduğunu belirterek başarıların ve çalışmaların devamını diledi.