Eğitim
Giriş Tarihi : 13-02-2022 05:40   Güncelleme : 13-02-2022 05:40

Üniversitemiz Rektörü İHH İnsani Yardım Vakfı çocuklarını ağırladı

Üniversitemiz Rektörü İHH İnsani Yardım Vakfı çocuklarını ağırladı

Üniversitemiz Rektörü İHH İnsani Yardım Vakfı çocuklarını ağırladı
Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Üniversitemiz Bâbertî Külliyesinde bulunan Konuk evinde İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı yetim çocukları için düzenlenen kahvaltı etkinliğine ev sahipliği yaptı. Etkinliğe İHH İnsani Yardım Vakfı Bayburt il temsilciliği başkanı İlhami Polat,  çocuklar ve anneleri katıldı.

Kahvaltıdan sonra üniversitemiz Kültür Merkezinde bulunan Sinema Salonunda film seyreden çocuklarımız için akabinde  Bowling Salonunda bowling etkinliği düzenlendi. Ayrıca üniversitemiz  Kültür Merkezinde bulunan dart, okçuluk ve bocce salonlarında müsabakalar da gerçekleştirildi. Bu yönüyle çocukların çeşitli sportif ve kültürel faaliyetlerle potansiyellerinin farkına varmaları hedeflendi. Programın devamında ise üniversitemiz kütüphanesi ziyaret edildi.

Çocukların akademik becerilerinin yanı sıra zihinsel gelişimlerini çok yönlü biçimde etkileyecek sportif faaliyetler ve kültürel etkinlikler gerçekleştirmeyi hedefleyen Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Bâbertî Külliyemizde hizmete sunulan çeşitli spor tesisleri ve sosyal alanlarda çocuklarla buluşmayı tercih ederek gönüllerince bir gün geçirmelerini sağladı. 

Sportif faaliyet ve kültürel etkinliklerle  dolu bir gün geçiren çocukların ise gösterilen ilgi ve sevgiyle oldukça mutlu oldukları gözlemlendi. Gün boyunca devam eden etkinlik çocuklara yapılan hediye takdimi ile son buldu.