Eğitim
Giriş Tarihi : 29-12-2021 14:38   Güncelleme : 29-12-2021 14:38

Üniversitemiz Sanatsal Faaliyetlere Destek Vermeye Devam Ediyor

Üniversitemiz Sanatsal Faaliyetlere Destek Vermeye Devam Ediyor

Üniversitemiz Sanatsal Faaliyetlere Destek Vermeye Devam Ediyor
Üniversitemiz, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanında kültürel ve sanatsal etkinliklere de destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda, Üniversitemiz ile Trabzon Devlet Tiyatrosu iş birliğinde sahnelenen ‘Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor’ isimli oyun seyirci ile buluştu.

Üniversitemiz ve Trabzon Devlet Tiyatrosu iş birliğinde sahnelenen ‘Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor’ isimli oyun yoğun ilgi gördü. Rumen yazar  Matei Visniec’in kaleme aldığı ve Ahmet Güngören’in çevirisini yaptığı oyunun yönetmenliği ise Murat Çidamlı tarafından yapıldı.

Trabzon Devlet Tiyatrosu oyuncularından Mustafa Ceyhun Gen, Ercan Kılıçarslan, Muhammet Aymaz ile Ahmet Birkan’in rol aldıkları oyunda, geçmişlerini hatırlamak ama aynı zamanda yeteneklerini de tekrar kanıtlamak isteyen üç eski palyaçonun hikâyesi anlatıldı. 

Kültür Merkezimizde yer alan Şehit Mustafa Karasakal Tiyatro Salonunda sahnelenen oyuna; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Çetin Yaman, İlahiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Tevhit Ayengin, Demirözü Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Yaşar Erdoğan, akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz katıldı.