Eğitim
Giriş Tarihi : 12-10-2021 23:53   Güncelleme : 12-10-2021 23:53

Üniversitemizde Ağaç Dikimi Etkinliği

Üniversitemiz ve TEMA Vakfı Bayburt İl Temsilciliği işbirliğinde meyve fidanı dikimi etkinliği gerçekleştirildi

Üniversitemizde Ağaç Dikimi Etkinliği
Üniversitemiz ve TEMA Vakfı Bayburt İl Temsilciliği işbirliğinde meyve fidanı dikimi etkinliği gerçekleştirildi. 

Üniversitemizde, sosyal farkındalık oluşturmak ve külliye alanlarında yeşil alanları zenginleştirmek amacıyla yaklaşık 200 adet meyve fidanı toprakla buluşturuldu. Etkinliğe, personel ve öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Bâbertî Külliyemizde gerçekleştirilen ağaçlandırma etkinliğine Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’in yanı sıra Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül ve Prof. Dr. Metin Uçurum, akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Üniversitemizin çevre bilinci oluşturmak için yeşillendirmeye verdiği öneme dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen; “TEMA Vakfı Bayburt İl Temsilciliği işbirliğinde Üniversitemizde gerçekleştirdiğimiz bu kampanyaya katılım sağlayan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Meyve fidanı dikmek üzere bir araya geldiğimiz etkinliğimizle; özellikle çocuklarımıza, gençlerimize çevre ve doğa bilincini aşılamayı hedefliyoruz.  Ağaç sevgisini geliştirmek çevre farkındalığı oluşturmak için bu tür faaliyetlerin çok önemli olduğunu biliyoruz. Geleceğimizin umudu gençlerimizin bundan sonra da yaşadıkları yerleri ağaçlandırarak doğanın en yakın dostu kalacaklarına da eminim.” diye konuştu.