Eğitim
Giriş Tarihi : 12-11-2021 00:49   Güncelleme : 12-11-2021 00:49

Üniversitemizde Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği

Üniversitemizde Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği

Üniversitemizde Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği
Üniversitemizde, ‘Milli Ağaçlandırma’ Günü dolayısıyla ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’ temalı ağaç dikimi etkinliği gerçekleştirildi. 

Türkiye genelinde gerçekleştirilen Milli Ağaçlandırma Günü ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’ programı kapsamında Üniversitemizde, sosyal farkındalık oluşturmak ve külliye alanlarında yeşil alanları zenginleştirmek amacıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında, içerisinde sarıçam, huş, akçaağaç, at kestanesi, söğüt gibi türlerin yer aldığı yaklaşık 2 bin adet fidan toprakla buluşturuldu. Etkinliğe, personel ve öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Bâbertî Külliyemizde gerçekleştirilen ağaçlandırma etkinliğine Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’in yanı sıra Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Genel Sekreterimiz Nazmi Karabulut, akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Üniversitemizin çevre bilinci oluşturmak için yeşillendirmeye verdiği öneme dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen; “Milli Ağaçlandırma Günü “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” Programı çerçevesinde Üniversitemizde gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğe katılım sağlayan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Fidan dikmek üzere bir araya geldiğimiz etkinliğimizle; özellikle çocuklarımıza, gençlerimize çevre ve doğa bilincini aşılamayı hedefliyoruz.  Ağaç sevgisini geliştirmek çevre farkındalığı oluşturmak için bu tür faaliyetlerin çok önemli olduğunu biliyoruz. Geleceğimizin umudu gençlerimizin bundan sonra da yaşadıkları yerleri ağaçlandırarak doğanın en yakın dostu kalacaklarına ve ‘Milli Ağaçlandırma’ kampanyasına her zaman destek olacaklarına da eminim.” diye konuştu.