Eğitim
Giriş Tarihi : 29-11-2021 22:28   Güncelleme : 29-11-2021 22:28

Üniversitemizde Öğrenci Konseyi Seçim Süreci Başladı

Üniversitemizde Öğrenci Konseyi Seçim Süreci Başladı

Üniversitemizde Öğrenci Konseyi Seçim Süreci Başladı
Üniversitemizde, öğrencilerimizin temsil haklarının korunması ve Üniversite yönetimimiz ile idari ve sosyo-kültürel alanlardaki ilişkilerin takip edilmesi amacıyla kurulan Öğrenci Konseyi ile Öğrenci Temsilcisi seçimleri başladı.

Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Konseyleri ve Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetmeliği hükümleri gereğince Öğrenci Konseyi üyelerinin belirlenmesi için 2021-2022 Akademik Yılı Öğrenci Konseyi ve Öğrenci Temsilcisi seçimleri, Rektörlüğümüzün onayı ve desteği ile yapılıyor.

Gerçekleştirilen seçim sürecinde önce Fakültelerimiz, Meslek Yüksekokullarımız ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsünüz tarafından başvuruları alınan adaylar arasından birim temsilcileri seçilecek. Oylamalar sonunda seçilecek olan birim temsilcileri tarafından ise Öğrenci Konseyi Başkanı seçimi gerçekleştirilecek.

Üniversitemizin tüm akademik birimlerinde kurulan seçim sandıklarını yerinde ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, yetkililerden bilgi alarak aday öğrencilerle sohbet etti. Demokratik ortamda yapılan ve yoğun ilgi gören sürecin başarılı bir şekilde nihayete ermesini dileyen Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen; seçimlere giren öğrencileri tebrik ederek, başarılar diledi. İlgili yönetmelik ve yönerge çerçevesinde, adil ve şeffaf bir şekilde yürütülen Öğrenci Temsilciliği seçimlerinin öğrencilerimiz ve Üniversitemiz adına hayırlı olması temennisinde bulundu.