Eğitim
Giriş Tarihi : 17-12-2021 04:23   Güncelleme : 17-12-2021 04:23

Üniversitemizde Sahnelenen ‘Evhami’ Oyununa Yoğun İlgi

Üniversitemizde Sahnelenen 'Evhami' Oyununa Yoğun İlgi

Üniversitemizde Sahnelenen ‘Evhami’ Oyununa Yoğun İlgi
Üniversitemizde sahnelenen “Evhami” adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.

Üniversitemiz Öğrenci Konsey Başkanlığı, Üni-Aktif Genç Liderler Öğrenci Topluluğu, İdealist Gençler Öğrenci Topluluğu ve Kampüs Geziyor Öğrenci Topluğu iş birliği ve Erzurum Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla sahnelenen Osmanlı komedisi “Evhami” oyunu Üniversitemizde seyirci ile buluştu.

Feraizcizade Mehmet Şakir’in 1885’te yazdığı ve Ziya Kibar yönetmenliğinde günümüze uyarlanan oyunda, Erzurum Sanat Merkezi oyuncuları rol aldı. Seyirciler tarafından oldukça beğenilen oyunun sonunda oyuncuları tek tek tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen tarafından, yönetmen Ziya Kibar’a teşekkür plaketi takdim edildi. 

Kültür Merkezimizde yer alan özellikli birçok salonun öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılamaya yeterli olduğunun altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen, bu doğrultuda Kültür Merkezinin hem öğrenciler hem de akademisyenler tarafından yoğun olarak kullanıldığına değindi. Bu durumun oldukça memnuniyet verici olduğunu belirterek,  önümüzdeki dönemde tüm öğrencilerin benzer faaliyetlerde bulunmasının önemine dikkat çekti. Öğrenci Toplulukları tarafından gerçekleştirilen bu tür faaliyetlerin aynı zamanda öğrencilerin kişisel gelişimlerinin ve özgüvenlerinin artmasını sağladığını dile getirdi.0

Kültür Merkezimizde yer alan Şehit Mustafa Karasakal Tiyatro Salonunda sahnelenen oyuna; Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Prof. Dr. Metin Uçurum, dekanlarımız, müdürlerimiz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.