Eğitim
Giriş Tarihi : 26-11-2021 04:08   Güncelleme : 26-11-2021 04:08

Üniversitemizde TÜBİTAK Programları Proje Yazma Eğitimi Verildi

Üniversitemizde TÜBİTAK Programları Proje Yazma Eğitimi Verildi

Üniversitemizde TÜBİTAK Programları Proje Yazma Eğitimi Verildi
Üniversitemizde, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Programları Proje Yazma Eğitimleri tamamlandı.

Proje ve bilimsel yayın sayısında sürdürülebilir bir artış hedeflenen Üniversitemizde, öğretim elemanlarımıza yönelik proje yazma eğitimleri verildi. Teknoloji ve Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Proje Destek Birimimiz tarafından verilen eğitimler, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül yürütücülüğünde organize edildi.

Üniversitemiz öğretim elemanlarından Doç. Dr. Bünyamin Alım, Dr. Öğr. Üyesi Galip Yılmaz ve Öğr. Gör. Dr. Hümeyra İspirli tarafından verilen eğitimler Bâbertî Külliyesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonumuzda yapıldı. 

Eğitimler kapsamında Öğr. Gör. Dr. İspirli tarafından proje nedir, araştırma projelerinin temel bölümleri nelerdir ve nasıl yazılmalıdır, bilimsel proje neden hazırlanmalıdır, projenin kalite kontrolü nasıl yapılmalıdır, proje yazmaya nereden başlanmalıdır, TÜBİTAK projelerinde başarıya ulaşmanın ip uçları; Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz tarafında 1002 Hızlı Destek Programı, 2209-A ve B Üniversite Öğrencilerini Destekleme Programı, yararlanılması gereken üst politika belgeleri ve analizleri; Doç. Dr. Alım tarafından ise bilimsel araştırma adımları, yürütme aşamaları bu aşamalarda karşılanan sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgiler verildi. 

Programın sonunda Doç. Dr. Alım tarafından, katılımcıların soruları da cevaplandırıldı.

Eğitim programı, aynı zamanda Üniversitemizin Youtube sayfasından canlı olarak da yayınlandı.