Eğitim
Giriş Tarihi : 29-10-2021 00:25   Güncelleme : 29-10-2021 00:25

Üniversitemizden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

Üniversitemizden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

Üniversitemizden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri
Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. yıl dönümü, Üniversitemizde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı kapsamında; Cumhuriyet Koşusu, dereceye giren sporcuların ödül töreni ile bir konferans düzenlendi.

Bâbertî Külliyemizde düzenlenen Cumhuriyet Koşusu etkinliği, yaklaşık 130 koşucunun katılımı ile gerçekleştirildi. Spor Bilimleri Fakültesi önünden başlayan koşu, külliyenin etrafının tur atılmasının ardından sona erdi. Etkinliğin hemen ardından, dereceye giren sporcuların ödül törenine geçildi.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü anısına düzenlenen koşunun ödül töreni ise Spor Bilimleri Fakültemizde gerçekleştirildi. Koşuda dereceye giren sporculara ödülleri, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan ve Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül tarafından takdim edildi.

Etkinlikler; konuşmacı olarak, öğretim üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Serdar Göktaş’ın katıldığı “Cumhuriyetin İlanı ve Bayburt’ta İlk Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları” konulu konferansla devam etti. Konferansta; Anadolu’da başlayan işgaller, Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Milli Mücadele, kongreler, Türkiye’yi Cumhuriyetin ilanına götüren sebepler, Cumhuriyetin ilanı ve Bayburt’ta ilk Cumhuriyet Bayramı kutlamaları konularında Dr. Öğr. Üyesi Göktaş tarafından katılımcılara bilgi paylaşımında bulunuldu.

Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan ve Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Genel Sekreterimiz Nazmi Karabulut, birim amirlerimiz, akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz katıldı.