Eğitim
Giriş Tarihi : 10-11-2021 06:41   Güncelleme : 10-11-2021 06:41

Üniversitemizden ‘Bayburt Kent Müzesi’ Çalışmalarına Destek

Üniversitemizden 'Bayburt Kent Müzesi' Çalışmalarına Destek

Üniversitemizden ‘Bayburt Kent Müzesi’ Çalışmalarına Destek
Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Kent Müzesi projesi çalışmalarını değerlendirme toplantısı Bayburt Valisi Cüneyt Epcim başkanlığında yapıldı.

Bayburt Kent Müzesi’nin hayata geçirilmesi yönündeki çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda müze ile ilgili Üniversitemizde gerçekleştirilen toplantı Vali Epcim başkanlığında yapıldı. Müzenin yapım aşamalarının da takvime bağlandığı toplantıda, Bayburt’un tarihi binaları arasında yer alan eski Kız Meslek Lisesinin kent müzesine dönüştürülmesi için yürütülen çalışmaların güncel durumu katılımcılara aktarıldı. 

Kent müzesi projesinin önemine dikkat çeken Vali Epcim, Bayburt’un tarihi ve kültürel yapısına sağlayacağı katkı sayesinde bu projenin büyük ilgi göreceğine inandığını söyledi. Zengin tarihe sahip Bayburt’un önemli unsurlarının ön plana çıkartılarak dünya standartlarında bir kent müzesine kavuşması için yoğun çalışmalar yürütüldüğünü ifade ederek, Bayburt Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda emeği geçenlere de teşekkür etti.
 
Dikkat çekebilecek unsurların ön plana çıkartılması gerektiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen ise “Projenin hayırlara vesile olması temenni ediyorum. Hayata geçirilecek olan kent müzesinin şehrimizin kültür ve turizmine önemli zenginlik katacağına inanıyorum. Bu konuda bizlere ihtiyaç duyulan her alanda her türlü desteği sağlayacağız. Şehrimizin turizm potansiyelini arttırmak, kadim kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak ve gençlerimizin gelişimini destekleyecek olan projelerde tüm kurumlarımızla sürekli ve etkin bir iş birliği içerisinde olacağız. Bu konuda gösterdikleri özverili yaklaşımlarından ötürü sayın valimize şükranlarımı sunuyorum. Destek olan, emek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

Toplantıya; Vali Cüneyt Epcim’in yanı sıra, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Seyhan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse, KOSGEB İl Müdürü Mete Emir ve projede görevli olan akademik personellerimiz katıldı.