Eğitim
Giriş Tarihi : 25-12-2021 05:11   Güncelleme : 25-12-2021 05:11

Üniversitemizden Kalite ve Akreditasyon Bilgilendirme Semineri

Üniversitemizden Kalite ve Akreditasyon Bilgilendirme Semineri

Üniversitemizden Kalite ve Akreditasyon Bilgilendirme Semineri
Üniversitemizde, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile idarî hizmetlerimizin gelişimine yönelik olarak önemli bir seminer düzenlendi. 

Seminer; öğretim programlarının yenilikçiliği ve sürekli gelişimine yönelik alanında önemli bir akreditasyon kuruluşu olan Fen, Edebiyat, Fen – Edebiyat, Dil ve Tarih – Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) işbirliği ile gerçekleştirildi. Seminere konuşmacı olarak Avrasya Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda FEDEK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kenan İnan katıldı. 

Eğitimde kalitenin artması ve yükseköğretimde başarı elde edilmesi için yapılması gerekenlerin ele alındığı bilgilendirme seminerinde Prof. Dr. İnan tarafından; öğretim programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları, öğretim kalitesinin yükseltilmesi, şeffaflık, tanınırlık, program yeterlilikleri, öğrenim kazanımları, yükseköğretim politikaları, FEDEK değerlendirme ve akreditasyon sürecinin temel özellikleri gibi konularda katılımcılara bilgi paylaşımında bulundu. 

Kalite ve akreditasyon ve bu kalitenin sürekliliğinin çok önem arz ettiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen ise; “Yükseköğretim kurumları olarak kendinizi ve eğitimi geliştirerek kaliteyi arttırmamız gerekiyor. Üniversitemizin kendi kalite sistemini oluşturmak gayesiyle gerçekleştirdiğimiz seminerimizde, Avrasya Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda FEDEK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kenan İnan hocamızın bilgilendirmelerini de çok kıymetli buluyoruz. Bu vesile ile programımıza katılım sağlayan Avrasya, Erzincan Binali Yıldırım ve Gümüşhane Üniversiteleri rektörlerimize ve emeği geçen mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Programın sonunda Prof. Dr. İnan tarafından, katılımcıların soruları da cevaplandırıldı.

Programa, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Rektör Yardımcılarımız, dekanlarımız, müdürlerimiz ile akademik ve idari personellerimiz katıldı.