Eğitim
Giriş Tarihi : 21-12-2021 02:57   Güncelleme : 21-12-2021 02:57

Üniversitemizin de Yer Aldığı ‘Online Üniversite Tanıtım Fuarı’ Başladı

Üniversitemizin de Yer Aldığı 'Online Üniversite Tanıtım Fuarı' Başladı

Üniversitemizin de Yer Aldığı ‘Online Üniversite Tanıtım Fuarı’ Başladı
Üniversitemizin de yer aldığı, üniversitelerin ve programlarının dijital ortamda tanıtılmasına yönelik ‘Bölgesel Online Üniversite Tanıtım Fuarı’ adıyla düzenlenen sanal fuar başladı.

5 Aralık 2021-27 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek sanal fuarla, salgın dolayısıyla oluşabilecek riskleri de dikkate alarak öğrencilere tercih edeceği üniversite ve programın üniversitelerce dijital ortamda yakından tanıtılmasını hedefliyor.

Sanal fuarda yükseköğretim kurumları canlı tanıtım etkinlikleri yapıp, öğrenci adaylarıyla sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirebiliyorlar. Sanal fuara katılan üniversiteler ayrıca öğrencileri, merak ettikleri hususlarda canlı sohbet yoluyla da bilgilendirme imkânı buluyorlar.

Üniversitemiz de sanal fuar kapsamında; programlar, bölümler, konaklama ve burs imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere öğrencilere sunulan diğer bütün imkânlar hakkında bilgilendirmelerine devam ediyor.

Öğrencilerini nitelikli bir eğitim ve ihtiyaç duyabilecekleri mesleki bilgiler ile donatmak amacıyla zengin, dinamik akademik ve idari personeli; güçlendirilmiş teknolojik ve dijital altyapısı ve sahip olduğu geniş mekânlarıyla dört faklı külliyesinde hizmetlerine devam eden Üniversitemiz, sanal fuara katılan öğrencilere; bünyesinde barındırdığı 56 Önlisans, 56 Lisans, 24 Yüksek Lisans ve 6 Doktora programı olmak üzere toplam 142 program; Çift Anadal (ÇAP) ve Yandal (YAP) imkânları; bilimsel, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetler, öğrenci kulüpleri ile alternatif barınma, ulaşım, burs ve sosyal imkânlarla ilgili ayrıntılı bilgilendirmeler yapıyor.

Yükseköğretim kurumlarının dijital ortamda bir araya getirilmesiyle gerçekleştirilmeye başlayan Online Üniversite Tanıtım Fuarı’nın üniversite tercihi yapacak olan öğrenci ve velilerinin yoğun ilgisini çekmesi bekleniyor.

Bölgesel Online Üniversite Tanıtım Fuarı kapsamında, 9 Ocak 2022 Kayseri-Malatya-Van, 20 Şubat 2022 İstanbul, 27 Mart 2022 Ankara-Eskişehir-Bolu bölgeleri içerisinde yer alacak olan Üniversitemiz standına https://online.unitercih.com/ bağlantısından ulaşılabilecek.